Důsledná příprava je předehrou vrcholného díla
Filetováním se dokážete zbavit oněch nepříjemných kůstek a prosolením a následným stažením kůže, zamezíte i druhému nešvaru. V rámci precizní přípravy byste neměli lína konzumovat okamžitě po zabití, protože jeho svalstvo pulzuje ještě několik hodin po usmrcení. Jemně uchycené šupiny v silné kůži Vám při tepelné úpravě vždy zjemní a po následujícím ochucení pokrmu se tak můžete oddávat lahodné a křupavé kůži, pakliže jde o přípravu na grilu.
Od klasického vaření na cibuli a bobkovém listu, se můžete dopracovat k pečení na másle a zeleném petrželi, přes rybí polévku z lína nebo rybí škvarky, až po dietního lína vařeného na modro, ve smetanové omáčce, se žampiony či koprovou příměsí. Variant a způsobů je jistě bezpočet, a pakliže věnujete dostatek času opracování a přípravě rybího masa, výsledek bude jistě znamenitý.
Zaveďte lína do svého pravidelného jídelníčku
Ač jde o rybu uznávanou především v zahraničních státech, měl by se stát lín nedílnou součástí i Vašeho jídelníčku. Patříte-li mezi naprosté gurmány a rádi experimentuje a objevujete nové příchutě, má Vám tento sladkovodní tvor jistě mnohé, co nabídnout. Pořiďte si lahodnou rybu na gril a využijte při vaření některá výše zmíněná negativa, ku prospěchu svému.